Každý z nás môže mať na ideálny matrac iné požiadavky. Tie vaše by mohol uspokojiť práve matrac z pamäťovej peny. Prečo by vám mohol vyhovovať? Tieto prednosti vás presvedčia:

Matrac z pamäťovej peny je unikátny v tom, že mení svoju tuhosť vplyvom telesného tepla a tlaku ľudského tela. Po zaťažení začne elegantne kopírovať telo, preto mu poskytuje ideálnu oporu v akejkoľvek pozícii. Telo doslova objíme svojou hebkosťou a vy si budete pripadať ako na obláčiku. Po uvoľnení sa „lenivo“ vráti do svojho pôvodného tvaru.

Tým, ako matrace mäkne iba v miestach zaťaženia, nevytvára na telo absolútne žiadny protitlak, čo napomáha k optimálnej cirkulácii krvi.

S prvou výhodou súvisí aj vlastnosť v podobe ideálnej relaxácie pre organizmus. Počas spánku dochádza k dokonalému uvoľneniu svalstva, čo prispieva k celkovej regenerácii. Visco pena zmierňuje bolesti chrbta a kĺbov. Tieto matrace sú ideálne pre osoby, ktoré sú po operáciách kĺbov, chrbtice či po iných ortopedických problémoch. Odporúčajú sa ľuďom dlhodobo ležiacim a imobilizovaným jedincom.

Pamäťová pena sa roztočom a iným mikroorganizmom nepozdáva. Pre ich život neposkytuje vhodné prostredie, a teda je matrac vhodný pre alergikov a astmatikov.

Povrch matracov z lenivej peny sa „nehojdá“ a neprenáša vibrácie. Preto sú ideálne do manželských postelí. Obom spiacim partnerom poskytne dokonalý komfort bez toho, aby sa navzájom prebúdzali pohybmi.

Štruktúra pamäťovej peny je otvorená a priedušná. To umožňuje dokonalú cirkuláciu vzduchu a odvetrávanie vlhkosti, čo je dôležité pre udržovanie správnych hygienických podmienok.

Pamäťová pena je pomerne ľahký materiál a s matracmi, ktoré sú z nej vyrobené, sa dobre manipuluje. Nebudete mať problém pri presune, prezliekaní postele alebo vyzliekaní poťahu kvôli vypraniu.

Čo sa tuhosti týka, lenivá pena sa vyrába v niekoľkých variantoch. Variabilita tuhosti a tvarovateľnosti umožňuje uspokojiť rozličné požiadavky všetkých zákazníkov.

Prečo dať prednosť matracu z pamäťovej peny?

Matrace z lenivej peny si veľmi rýchlo získali veľké množstvo spokojných užívateľov. Kto si raz takýto matrac zakúpil, doslova sa stal na tejto pene závislý. Počas spánku si totiž pripadá ako v bavlnke, pretože matrac celé vaše telo dokonale objíme svoju hebkosťou. Reaguje na telesnú teplotu a mení svoj tvar iba v miestach zaťaženia. Po uvoľnení sa pomaly vracia späť do svojho pôvodného tvaru a nevytvára žiadny protitlak. Ďalšie výhody si zhrňme v nasledujúcich bodoch:

  • dokonalé ortopedické vlastnosti,
  • maximálne prispôsobenie sa krivkám tela,
  • pružnosť, pevnosť a tvarová stálosť,
  • antibakteriálne a hypoalergénne vlastnosti,
  • neprenáša vibrácie,
  • priedušnosť a cirkulácia vzduchu cez otvorenú štruktúru buniek,
  • poskytuje celkovú regeneráciu.

Vyberajte si matrac z visco peny na mieru aj medzi klasickými rozmermi

Matrace z pamäťovej peny patria k veľmi obľúbeným, luxusným a zároveň cenovo dostupným. Výborne sa prispôsobujú tvaru tela a v kombinácii s lamelovým roštom poskytnú žiadaný oddych a relax. Preto sú vhodné aj pre osoby, ktoré sú dlhodobo pripútané na lôžko, sú po operáciách pohybového aparátu či potrebujú uľaviť svalstvu po náročných športových výkonoch. Pravdou je, že na pamäťovú penu si musí telo zvyknúť, ale také pružinové matrace poskytujú tvrdšiu ležiacu plochu. Verte, že lenivú penu si aj tak zamilujete. V ponuke je veľké množstvo modelov, z ktorých si určite vyberiete.

Matrac z pamäťovej peny priamo od výrobcu – 100% kvalita

Ak sa rozhodnete zainvestovať do modelu z lenivej peny, vyberať si môžete z klasických rozmerov alebo si nechať vyrobiť matrac na mieru. Stavte na osvedčeného výrobcu s dlhoročnými skúsenosťami na trhu – Grossmann matrac, ktorý vám zhotoví matrac na želanie.

100
DOPRAVA ZDARMA

Prezrite si našu kompletnú ponuku matracov a postelí.

Radi vám s výberom pomôžeme.