Vstávate ráno rozlámaní, s boľavým chrbtom a pocitom, že ste skoro vôbec nespali? V tom prípade je na čase zaobstarať si nový matrac, vďaka ktorému sa budete každé ráno prebúdzať plní energie do náročného dňa. Urobiť tento krok nie je nijako zložité, keďže ponuka najrôznejších typov matracov je viac ako široká a v neposlednom rade dostupná tak, ako v kamenných predajniach, tak i cez e-shopoch. Zložitejší sa však môže zdať výber konkrétneho modelu, najmä čo sa materiálu týka.

Čo by ste mali vedieť pred nákupom matraca?

Každý z nás je individuálna osobnosť a s tým súvisia aj odlišné potreby. To čo vyhovuje jednému, nemusí vyhovovať druhému. Avšak môžeme si charakterizovať niekoľko základných funkcií, ktoré by mal spĺňať aj ten váš matrac. Investície do nákupu nového matraca sa oplatia iba vtedy, ak:

  • Bude poskytovať dokonalú oporu vášmu telu.
  • Nebude vás nikde tlačiť.
  • V akomkoľvek ročnom období poskytne ideálny teplotný komfort.
  • Bude správne odvádzať ľudský pot a zaistí podmienky pre odvetrávanie.
  • Nesmú sa v ňom hromadiť roztoče, mikroorganizmy a plesne.

Exkluzivita v podobe dokonalého prispôsobenie sa tvaru tela

Latexové matrace, pružinové či penové modely, matrace zo studenej peny alebo úplne iný variant? Pýtate sa dobre! Pokiaľ sa chcete zaboriť do mäkkého matraca a vyspať sa do ružova, potom si vyberte matrac z pamäťovej peny. Bude verne kopírovať tvar vášho tela. Doslova ho objíme a to presne v miestach, kde je to potrebné. Poskytne úplne dokonalé a uvoľňujúce podmienky pre váš pokojný spánok.

Matrace z lenivej peny (inak tiež pamäťovej, visco, visko-elastickej, termo) sú určené všetkým, ktorí chcú zmierniť tlak a zvýšiť komfort svojho lôžka. Sú vhodné naozaj pre každého, čo uprednostňujú spánok ako v bavlnke. Predovšetkým uľaví športovcom, ľuďom po operáciách kĺbov alebo chrbta.

Zaujíma vás, aké ďalšie výhody má tento materiál? Nemusíte nikde nič zložito hľadať. Stačí sa prekliknúť na tento náš článok.